Kontaktujte nás: +420 777 163 546 | ubytovani@rejviz.cz

běžky na rejvízu a v okolí

Rejvíz je ideálním místem pro první dětská sklouznutí a pro začínající běžkaře. Mírný profil tratí s minimálním převýšením je pro většinu běžkařů ideální. Rozsáhlé louky umožňují vytvořit tréninkový ovál, na kterém máte své děti na dohled. 

Další obrovskou výhodou je, že se nemusíte trmácet daleko do stopy. Do stopy to máte pár desítek metrů.

Na Rejvízu upravujeme několik okruhů v závislosti na sněhových podmínkách. Nejnavštěvovanější je luční okruh s délkou téměř 5 km vedoucí po jižních loukách. Tento okruh je uprovován jak pro klasiku, tak pro bruslení. Je ideální při slunném počasí, protože jste celou dobu na sluníčku.
Druhým okruhem je severní okruh vedoucí kolem hřbitova.
Další okruhy se upravují v závislosti na těžbě v lese a vedou směr bublavý pramen přes sedýlko na opavský chodník (směr Ruský hřbitov) a opavskou cestu, déle směr Opavská chata a zpátky dolů směrem k opavskému mostu.

Horský apartmán Zvonička, zima s rolbou.jpg

Rejvíz, malý běžkař

Praktické informace

Parkování: u penzionu Rejvíz, u chaty Férovka, u restaurace Na Paloučku a u hotelu Franz. Některá parkoviště mohou být zpoplatněna.

Půjčovna běžkařského vybavení: Půjčovna u Horského apartmánu Zvonička nemá pevnou otvírací dobu, funguje na základě telefonických objednávek. V případě zájmu je k dispozici i instruktor, který vás provede základem běžeckého lyžování. Objednávky instruktora v půjčovně.

Úprava bežkařských tratí: úpravujeme podle aktuálních sněhových podmínek.  Aktuálně upravené trasy jsou viditelné na webu jdemenabezky.cz, kde se přenášejí data z GPS, kterou máme v rolbě.

O stavu tras také informujeme na facebooku Spolku pro rozvoj Rejvízu.

Příspěvek na úpravu běžkařských stop: přispět můžete zaslánám libovolné částky na účet Jeseníky sdružení cestovního ruchu - do poznámky uveďte Rejvíz běžky, nebo přes QR kód níže.

Kde se dobře najíte: Doporučujeme si zajít na jídlo na penzion Rejvíz (místními označovan jako Noskárna) nebo do restaurace Na paloučku (v blízkosti kostela). Obě tyto restaurace jsou dobrou volbou.

Rozhovor s rejvízským rolbařem, o běžkování na Rejvízu, který vyšel v příloze JESENÍKY.

Aktuality

Co se děje na Rejvízu:

Rezervace pobytu přes FKSP je u nás zcela bez problémů. Tyto pobyty prosím rezervujte e-mailem. Na Vámi vybraný pobyt vystavíme Vašemu zaměstnavateli fakturu.

V každém našem apartmánu je kvalitní kávovar a voňavá káva.

Hledáte ideální dárek pro Vaše blízké? Vyberte si dárkovou poukázku na pobyt v libovolné hodnotě s platností 12 měsíců.
Objednávky dárkových poukazů mailem ubytovani@rejviz.cz

Chcete relaxovat? Máme termální koupací sud s teplotou vody 35 až 39 stupňů. Relaxace pod širým nebem v teplé vodě.

Připravujeme stavbu dětského hřiště u apartmánu Borůvka a Brusinka.

Sledujte aktuality, zajímavosti, mějte přehled o akčních nabídkách

FB @horskeapartmanyrejviz
IG @horskeapartmanyrejviz

wifi free