Kontaktujte nás: +420 777 163 546 | ubytovani@rejviz.cz

běžky na rejvízu a v okolí

Atraktivní lokalita Rejvíz je ideálním místem pro první dětská sklouznutí a pro začínající běžkaře. Mírný profil tratí s minimálním převýšením je pro většinu běžkařů ideální. Rozsáhlé louky umožňují vytvořit tréninkový ovál, na kterém máte své děti na dohled. 

Další obrovskou výhodou je, že se nemusíte trmácet daleko do stopy. Do stopy to máte pár desítek metrů.

Na Rejvízu upravujeme několik okruhů v závislosti na sněhových podmínkách. Nejnavštěvovanější je luční okruh vedoucí po jižních loukách. Tento okruh je uprovován jak pro klasiku, tak pro bruslení. Je ideální při slunném počasí, protože jste celou dobu na sluníčku.
Druhým okruhem je severní okruh vedoucí na straně u hřbitova.
Další okruhy se upravují v závislosti na těžbě v lese a vedou směr bublavý pramen přes sedýlko na opavský chodník (směr Ruský hřbitov) a opavskou cestu, déle směr Opavská chata a zpátky dolů směrem k opavskému mostu.

Horský apartmán Zvonička, zima s rolbou.jpg

Rejvíz, malý běžkař

Praktické informace

Parkování: u penzionu Rejvíz, u chaty Férovka, u restaurace Na Paloučku. Některá parkoviště mohou být zpoplatněna.

Nástupní místa: za penzionem Rejvíz, u penzionu Orlík a na Starém Rejvíze. Ideální nástupní místo pro severní okruh je z parkoviště u restaurace Palouček.

Půjčovna běžkařského vybavení: Půjčovna u Horského apartmánu Zvonička nemá pevnou otvírací dobu, funguje na základě telefonických objednávek. Primárně je určena pro hosty Horských apartmánů. V případě zájmu je k dispozici i instruktor, který vás provede základem běžeckého lyžování. Objednávky instruktora telefonicky předem v půjčovně.

Úprava bežkařských tratí: úpravujeme podle aktuálních sněhových podmínek.  Aktuálně upravené trasy jsou viditelné níže na mapě, kde se přenášejí data z GPS, kterou máme v rolbě.

O stavu tras také informujeme také na facebooku. Sledujte nás a budete mít informace z první ruky.

Podívejte se na aktuální počasí a webkameru.

Příspěvek na úpravu běžkařských stop: přispět můžete zaslánám libovolné částky na transparentní sbírkový účet Jeseníky sdružení cestovního ruchu 123-7845000207/0100. Do poznámky uveďte Rejvíz běžky, nebo přes QR kód níže.

Úpravu podporuje město Zlaté Hory, Jeseníky sdružení cestovního ruchu, Horské apartmány Rejvíz, ve spolupráci s Jeseníky - Severní hřeben, z.s.

Kde se dobře najíte: Doporučujeme si zajít na jídlo na penzion Rejvíz (místními označovan jako Noskárna) nebo do restaurace Na paloučku (v blízkosti kostela). Obě tyto restaurace jsou dobrou volbou.

Co dělat po běžkování? Nejlepší volba je si zajít do privátní sauny.

Další možnosti kam jít na běžky a z Rejvízu je to kousek.

Červenohorské sedlo. Zde se můžete vydat směr Vřesová studánka, nebo severním směrem na Švýcárnu a Praděd.
Podívejte se na inspirativní Toulavou kameru. V tomto díle v roli rolbaře.

Dlouhé stráně. Krásný okruh Mravenečník a při dobrém počasí fascinující výhledy na celé Jeseníky od horní nádrže přečerpávací elektrárny.
Podívejte se na Běžkotoulky, kde učinkujeme.

Na Paprsek dorazíte buď z Petříkova, z Ostružné, nebo přijeďte od Starého města do Velkého Vrbna ke spodní stanici lanovky a vyjedete lanovkou k chatě Paprsek odkud vedou běžkařské stopy na všechny strany.
Lipovské okruhy v Horní Lipové.

AKTUÁLNÍ STAV ÚPRAVY BĚŽECKÝCH STOP NA REJVÍZU

Vydejte se na běžky, když je upraveno. Upravujeme podle aktuálních sněhových podmínek.
Podívejte se na webkameru, kde také uvidíte aktuální teplotu z meteostanice. 

Rozhovor s rejvízským rolbařem, o běžkování na Rejvízu, který vyšel v příloze JESENÍKY.

Aktuality

Co se děje na Rejvízu:

Rezervace pobytu přes FKSP je u nás zcela bez problémů. Tyto pobyty prosím rezervujte e-mailem. Na Vámi vybraný pobyt vystavíme Vašemu zaměstnavateli fakturu.

U apartmánu Borůvka a Brusinka máme nabíjecí stanici na elektromobilyJe zde i knihobudka, tak než nabijete, můžete si v klidu něco přečíst.


V každém našem apartmánu je kvalitní kávovar a voňavá káva.

Hledáte ideální dárek pro Vaše blízké? Vyberte si dárkovou poukázku na pobyt v libovolné hodnotě s neomezenou platností.
Objednávky dárkových poukazů mailem ubytovani@rejviz.cz

Chcete relaxovat? Máme privátní wellness - finskou saunu a termální koupací sud s teplotou vody 35 až 39 stupňů.
Relaxujte pod širým nebem v teplé vodě.

Sledujte aktuality, zajímavosti, mějte přehled o akčních nabídkách.

FB @horskeapartmanyrejviz
IG @horskeapartmanyrejviz

wifi free