Kontaktujte nás: +420 777 163 546 | ubytovani@rejviz.cz

KOBRŠTEJN - ZŘÍCENINA HRADU

Hrad se datuje z konce 13. století. Hrad byl jednou z pohraničních pevností, chránil vstup do Vratislavského biskupství a sloužil jako ochrana zlatých dolů a zemské stezky mezi Zlatými Horami a Vrbnem pod Pradědem. Ve své době měl obranný příkop široký místy až 30 metrů. Jeho zakladatelem byl pravděpodobně Bolek Svidnický z rodu Piastovců. Hrad byl zničen v polovině 15. století. V 16. a 17. století se stal hrad útočištěm loupežníků. Nejznámějším loupežníkem byl Waldemar, který unesl dceru rytíře z Vrbna.

S Koberštejnem je také spojena pověst o zlaté kuželně a skřítcích. Podle prastaré legendy tu prý jednou místní pasáci pomáhali trpaslíkům stavět kuželky, zhotovené ze zlata a stříbra a byli za to bohatě odměněni... možná i vy najdete kus zlata nebo kuželku při cestě na Kobrštejn.

Dnes se dochovalo jen torzo věže, která je asi 9 metrů vysoká.
Písemné prameny neuvádí, jak název hradu vznikl, název Kobrštejn dochovala lidová tradice. 

Více historických informací se dočte na webu hrady.cz

Kobrštejn byl slezský strážní hrad, který se nachází asi 4 km od Rejvízu.
Byl postaven pod vrcholem Zámeckého vrchu (934 m.n.m.) směrem do údolí Černé Opavy.

Výlet na Kobrštejn

Z Rejvízu se na Kobrštejn dostanete po červené značce. Projdete přes Starý Rejvíz, doporučujeme po cestě kousek odbočit a navštívit také Lurdskou jeskyni. Stejnou cestou se vrátit a pokračovat přes První pilu až k rozcestí Pod Kobrštejnem. Odtud vede zelená značka, která vás dostane po poměrně příkré cestě až k zřícenině. Zde je dobré si dát po náročném výstupu svačinu.

Dále můžete pokračovat po zelené turistické značce směrem k Opavské chatě a pak po žluté, kde můžete navštívit Ruský hřbitov. Zpátky na Rejvíz se dostanete přes Kazatelny a Bublavý pramen. Konečná pasáž vede přes přírodní rezervaci Rejvíz.

Parkování: doporučujeme zaparkovat na parkovišti u chaty Férovka nebo u restaurace na Paloučku

Přístup s dětským kočárkem: NE, s kočárkem pouze k rozcestí Pod Kobrštejnem a vrátit se přes opavský most zpátky na Rejvíz.

zdroj: hrady.cz, kudyznudy.cz, wikipedie

Aktuality

Co se děje na Rejvízu:

Rezervace pobytu přes FKSP je u nás zcela bez problémů. Tyto pobyty prosím rezervujte e-mailem. Na Vámi vybraný pobyt vystavíme Vašemu zaměstnavateli fakturu.

U apartmánu Borůvka a Brusinka máme nabíjecí stanici na elektromobilyJe zde i knihobudka, tak než nabijete, můžete si v klidu něco přečíst.


V každém našem apartmánu je kvalitní kávovar a voňavá káva.

Hledáte ideální dárek pro Vaše blízké? Vyberte si dárkovou poukázku na pobyt v libovolné hodnotě s neomezenou platností.
Objednávky dárkových poukazů mailem ubytovani@rejviz.cz

Chcete relaxovat? Máme privátní wellness - finskou saunu a termální koupací sud s teplotou vody 35 až 39 stupňů.
Relaxujte pod širým nebem v teplé vodě.

Sledujte aktuality, zajímavosti, mějte přehled o akčních nabídkách.

FB @horskeapartmanyrejviz
IG @horskeapartmanyrejviz

wifi free