Kontaktujte nás: +420 777 163 546 | ubytovani@rejviz.cz

ZLATOKOPECKÝ SKANZEN

Naučná stezka, která vás zavede do dob, kdy hornictví bylo na zlatohorsku jednou z hlavních činností. Skanzen se skládá ze dvou částí - Hornické osady a Zlatorudných mlýnů.

Hornická osada je replika dřevěného hornického srubu. Hornická osada byla ve středověku uzavřeným opevněným komplexem, ve kterém se zpracovávala vytěžená ruda. Žili zde také horníci běžným životem. Na přístupové cestě od parkoviště k hornické osadě stojí dřevěná replika strážní věže, která je přístupná a slouží jako vyhlídka.

Zlatorudné mlýny s tavící pecí se nacházejí v jižní části skanzenu. Jde o funkční repliky. Podrcená ruda, která vznikla v objektu mlýnů se poté dopravovala do tavící pece, kde se tepelnou úpravou a pomocí chemických procesů oddělily anorganické látky od zlata.

Vzdálenost mezi těmito prohlídkovými místy je necelých 400 metrů. Každá z prohlídek trvá asi 30 minut. Ve zlatokopeckém skanzenu se několikrát do roka konají různé kulturní akce. Ve Zlatých Horách byla založena tradice rýžování zlata v roce 1993. Vrcholnou soutěží v místním skanzenu bylo mistrovství světa v rýžování zlata, které se konalo v roce 2010.

Výlet do Zlatokopeckého skanzenu

GPS: 50.2513469N, 17.3668794E

Parkování: doporučujeme zaparkovat na parkovišti, které je u silnice č. 457, vedoucí ze Zlatých Hor do Ondřejovic.

Cesta z parkoviště: začátek trasy vede po modré turitické značce, dále je trasa značena jako NS Údolí ztracených štol. Druhou variantou je jít z Dolního Údolí (parkoviště hotýlku u Pekina, kde si můžete dát dobrý oběd) podél řeky Olešnice (neznačeno) až k mostku přes řeku Olešnici, dále pak po NS Údolí ztracených štol.

Přístup s dětským kočárkem: ANO

Vstup: dospělí 80 Kč, děti 40 Kč, do 6 let zdarma - možná platba kartou.

Nabíjení elektrokol: ANO

Otvírací doba: aktuální otevírací dobu si můžete ověřit na webu

Zlatokopecký skanzen - zlatokopecké mlýny

Aktuality

Co se děje na Rejvízu:

Rezervace pobytu přes FKSP je u nás zcela bez problémů. Tyto pobyty prosím rezervujte e-mailem. Na Vámi vybraný pobyt vystavíme Vašemu zaměstnavateli fakturu.

U apartmánu Borůvka a Brusinka máme nabíjecí stanici na elektromobilyJe zde i knihobudka, tak než nabijete, můžete si v klidu něco přečíst.


V každém našem apartmánu je kvalitní kávovar a voňavá káva.

Hledáte ideální dárek pro Vaše blízké? Vyberte si dárkovou poukázku na pobyt v libovolné hodnotě s neomezenou platností.
Objednávky dárkových poukazů mailem ubytovani@rejviz.cz

Chcete relaxovat? Máme privátní wellness - finskou saunu a termální koupací sud s teplotou vody 35 až 39 stupňů.
Relaxujte pod širým nebem v teplé vodě.

Sledujte aktuality, zajímavosti, mějte přehled o akčních nabídkách.

FB @horskeapartmanyrejviz
IG @horskeapartmanyrejviz

wifi free